TelefonFacebook

+420 608 822 250

Jak instalovat samolepky?

Zde ve zkratce poradíme jak samolepky při dodržení několika zásad jednoduše nalepíte.
 

Nalepení samolepících dekorací není složité, i tak prosím věnujte chvilku času k prostudování tohoto návodu.

Samolepky lze nalepit na zdi či povrchy z nejrůznějších materiálů, na všechny suché a hladké povrchy např. ledničku, nábytek, sklo, zrcadlo, dveře či na podlahu.


U větších sad samolepek, doporučujeme provést 24 hodinový test pouze s jednou nálepkou ze sady.


V případě že je stěna v místě kam chceme nálepku umístit drobně hrbolatá, je možné ji zbrousit smirkovým papírem či smirkovou houbičkou. Pokud zeď po otření látkovou utěrkou barví (nátěr není kvalitní), není vhodná k lepení nálepky


Samolepky NEJSOU určeny pro povrchy čerstvě natřené, vlhké a latexové. 
Nově natřené zdi musí minimálně tři týdny vyschnout. 

 

Co budeme potřebovat:


Samolepku na zeď, nůžky, stěrku - plochý předmět, utěrku.


1) Příprava


Samolepky, vyjmeme z obalu, rozložíme je motivem k podlaze a necháme je odpočinout na rovné ploše podlahy tak aby samolepka nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.


Místo určené k aplikaci samolepky odmastíme a zbavíme nečistot /prachu, mastnoty/. Doporučujeme otřít vlhkou utěrkou a počkat až povrch oschne.
Navrhneme si umístnění samolepky.


V případě že je arch samolepky opatřen přenosovou fólií (nebo papírem), (průhledná lepící fólie nebo papír, kterou přenesete samolepku na místo aplikace), rozstříhejte arch na jednotlivé díly - bude se vám s nimi lépe manipulovat. Z jednotlivých dílů si můžete vymyslet vlastní rozložení motivu. Pokud však přenosová fólie drží pohromadě složitější motiv z drobných dílů nebo je grafika v jednom kuse, arch nerozstříhávejte.


2) Lepení samolepky na zeď


Samolepka opatřená přenosnou folií (papírem) dále jen přenoska (většinou samolepky vyřezávané z jedné barevné fólie, či samolepky, které obsahují mnoho složitých tvarů)
 

Samolepku položíme na rovnou plochu motivem dolů a stěrkou přejeďte přes podkladový papír, aby samolepka přilnula k přenosce. Doporučujeme co nejostřejší úhel, stahování podkladového papíru. Následně sejměte opatrně podkladový papír. Nyní vám zůstane samolepka na přenosce a můžete s ní začít pracovat. Přilepte samolepku na vybrané a připravené místo a začněte nálepku odshora směrem dolů vyhlazovat. Pro snadnější odlepení, přenosky vyhlazujte pouze motiv (vyhlazování mimo motiv přilepujete přenosku k povrchu), doporučujeme měkkou stěrku (guma, filc), aby nevznikly bubliny. Následně opatrně stáhněte průhlednou přenosovou fólii. Opět doporučujeme co nejostřejší úhel stahování přenosky. Pokud Vám přes veškerou snahu vzniknou bubliny, je ve většině případů možné samolepku opatrně odlepit a znovu nalepit, nebo případně bublinky propíchnout jehlou a vyhladit. Na hladké povrchy, které můžete navlhčit, jako je sklo, nábytek, podlaha, použijte rozprašovač s vodou příp. s přídavkem malého množství jaru a lepte přímo „na mokro“, bublinky se vám tak podaří eliminovat.

Zde praktické instruktážní video lepení samolepek dodaných na přenosové fólii


Samolepka bez přenosky (samolepky skládající se z větších či oddělených motivů)


Samolepky bez přenosové fólie se lepí naprosto jednoduše. Sejměte motiv opatrně z papírového podkladu a nalepte na požadované místo. Při snímání dávejte pozor, abyste nálepku nepoškodili např. rychlým odlepováním.